دوره آموزشی دانشگاه موازی؛ علم دینی

بخش خبری
۲۶ بهمن ۱۳۹۳

daneshgah-movazi-canoonبه گزارش بخش خبری پایگاه علم دینی به نقل از روابط عمومی کانون اندیشه جوان، دوره‌ی جدید «دانشگاه موازی» در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۳-۹۴ در کانون اندیشه جوان برگزار خواهد شد.
این دوره، با هدف ظرفیت‌شناسی حکمت اسلامی در تحول علوم انسانی به موضوعاتی چون؛ «تاریخ و تمدن»، «معرفت شناسی»، «هستی شناسی»، «انسان شناسی»، «ارزش شناسی» و «دین شناسی» می‌پردازد. اساتید این دوره، از استادان صاحب‌نظر حوزه و دانشگاه می‌باشند که متناسب هر درس‌گفتار به ارائه‌ی مطالب می‌پردازند. کل زمان دوره، چهار نیم‌سال تحصیلی می‌باشد که نیم‌سال نخست آن، در زمستان ۹۳ آغاز می‌گردد.
موضوعاتی که در نیم‌سال نخست آن پرداخته می‌شود به شرح زیر است؛

عنوان درس        کلیات سرفصل
تاریخ تمدن مسلمین    
        موردشناسیِ تمدن مسلمانان در سه قرن نخستین، آندلس، عثمانی و صفویه
انسان شناس (۱)

        صحبت از خود و مسائل پیرامون آن، مسئله خود به مثابه فطرت و فطرت شناسی،  بحث نفس، بحث ذهن، اومانیزم، و تمامی مباحثی که در پیرامون مسئله خود طرح می شود.

      گرایش­های فطری

دین شناسی (۱)        نسبت دین با واقعیت و واقع‌گرایی دینی، طرح و بررسی رویکردهای مختلف در باب منشأ [نیاز به] دین (چرایی دین)، واقع­نما بودن گزاره­های دینی

علاقه‌مندان جهت ثبت نام و حضور در این دوره‌ی آموزشی، فرم ثبت‌نام را از اینجا دانلود کرده به رایانامه‌ی amoozesh@canoon.org ارسال بفرمایید. همچنین می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با با شماره ۸۸۹۷۰۸۴۰ داخلی ۱۰۷ تماس گرفته یا با همین رایانامه مکاتبه بفرمائید.


ارسال دیدگاه

در صورتی که تمایل دارید با شناسه خود پیام ارسال نمایید،‌
لطفا به حساب کاربری خود وارد شوید .