سومین کنگره بین المللی فلسفه دین معاصر دین، اخلاق و فرهنگ

بخش خبری
۱ دی ۱۳۹۳

hamayesh-falsafe-din

حوزۀ دین، دغدغۀ اصلی جوامع و انسانها در نگاه به آینده است. با توجه به محوریت دین و معنویت در دنیای آتی، انجام نشست‌ها و تحقیقات فلسفی در دین، مهمترین رویکردِ همگرایی محسوب می‌شود. فلسفه، فرهنگ، سیاست و اجتماع در سدۀ حاضر تحت تأثیر دین بوده و تأملات در حوزۀ دین، بیشترین و نیرومندترین تأثیرات را بر جوامع، فرهنگها و انسانها خواهد داشت.

اولین کنگره در ۳و۴ دیماه ۱۳۹۱ (۲۳و۲۴ دسامبر ۲۰۱۲) با محوریت استدلال‌های وجود خدا در غرب و شرق، تجربه دینی، تکثرگرایی دینی، الهیات و شر، عقلانیت باورهای دینی، گفتگوی شرق و غرب بر محور دین، مطالعات میان‌فرهنگی و فلسفه دین معاصر، دین و تکنولوژی و جایگاه هنر دینی در فلسفه دین معاصر و دومین کنگره در ۲۳ و۲۴ دیماه ۱۳۹۲ (۱۳ و۱۴ ژانویه ۲۰۱۴) با محوریت الهیات تطبیقی، علم و دین / علم دینی، تنوع ادیان و فلسفۀ دین و حکمت اسلامی برگزار گردید که اندیشمندانی داخلی و همچنین از کشورهای مختلف در آن شرکت نمودند که نشاط علمی ارزشمندی را در این زمینه ایجاد کردند.

امسال نیز سومین کنگره بین‌المللی فلسفۀ دین بمنظور فراهم ساختن زمینۀ گفتگو و پژوهش‌های بنیادین در فلسفۀ دین و پیشبرد تفکرات فلسفی در حوزۀ دین و تقویت پژوهشهای علمی در این زمینه از سوی انجمن علمی فلسفۀ دین ایران در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۷ و ۸ ژانویه ۲۰۱۵ برابر با ۱۷ و ۱۸ دی ۱۳۹۳ در ایران برگزارخواهد شد.

انجمن فلسفۀ دین ایران، از تمامی اندیشمندان، محققان و دانشجویان جهت شرکت در این کنگره بین المللی، دعوت بعمل می‌آورد.

برگزارکنندگان

انجمن علمی فلسفه دین ایران با همکاری دانشگاه تربیت مدرس ایران

زمان برگزاری: روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۱۷ و ۱۸ دی ۱۳۹۳ (۷ و ۸ ژانویه ۲۰۱۵)
مکان: دانشگاه تربیت مدرس ایران

وب سایت: http://www.philorconf.or


برچسب‌ها,

ارسال دیدگاه

در صورتی که تمایل دارید با شناسه خود پیام ارسال نمایید،‌
لطفا به حساب کاربری خود وارد شوید .