آشنایی با حکمت متعالیه (درس بیست و نهم تا سی و هفتم: مختصه چهارم)

سیدیدالله یزدان پناه
۲۸ اسفند ۱۳۹۲

حجت الاسلام والمسلمین سیدیدالله یزدان پناه در این دوره با نگاهی جامع، به ارائه حکمت متعالیه به عنوان یک نظام فلسفی منسجم و دستگاه قدرتمند هستی شناسی می پردازند.

بنا بر این است که مباحث این دوره به تدریج و به تفکیک موضوعات ارائه شده، در سایت علم دینی قرار داده شود.

در این بخش که درس بیست و نهم تا سی و هفتم این دوره می باشد، استاد یزدان پناه در ادامه مقام اول بحث که مختصات حکمت متعالیه می باشد، مختصه چهارم آن یعنی «هضم عرفان نظری در حکمت متعالیه» (ارتقاء فلسفه به حل آموزه های اصلی عرفان نظری، به شکل عقلانی) را مورد بحث قرار می دهند.

بخش بعدی این بحث یعنی مختصه پنجم حکمت متعالیه هجده روز آینده بر روی سایت قرار می گیرد.

انتشار صوت این جلسات با کسب اجازه از استاد گرامی حجت الاسلام و المسلمین یزدان پناه و مدیریت محترم اجرایی مجمع عالی حکمت اسلامی (برگزارکننده این جلسات) صورت می پذیرد.

_____________

Yazdanpanah2حجت الاسلام والمسلمین سید یدالله یزدان پناه در سال ۱۳۴۲ در شهر آمل متولد و در سال ۱۳۶۱ تحصیلات خود را در حوزه علمیه قم آغاز نمود. وی فقه و اصول را از محضر بزرگانی چون آیات عظام حاج شیخ جواد تبریزی(ره) و مددی(دامت برکاته) و دروس معقول را نزد حضرات آیات حسن زاده آملی و جوادی آملی(دامت برکاتهما) آموخت. استاد یزدان پناه از سال ۱۳۷۱ تا کنون به تدریس در حوزه و دانشگاه اشتغال دارد. از ایشان به جز مقالات، کتابهایی منتشر شده که می توان به مبانی و اصول عرفان نظری و حکمت اشراق (و حکمت عرفانی) اشاره نمود. حجت الاسلام والمسلمین یزدان پناه عضو مجمع عالی حکمت و مدیریت گروه عرفان مجمع عالی حکمت اسلامی را بر عهده دارد.(۱)


۴ دیدگاه تا کنون.

  1. Ali گفت:

    با سلام و تشکر، بدقول شدین ها! مگه قرار نبود ادامه درسها رو روز ۲۹ اسفند بزارید رو سایت، پس چی شد؟

  2. دانشجو گفت:

    با سلام و تشکر خواهشمندم تمامی ویس های اشنایی با حکمت متعالیه رو برامون بذارید واقعا ازشون استفاده می کنیم. با سپاس فراوان

ارسال دیدگاه

در صورتی که تمایل دارید با شناسه خود پیام ارسال نمایید،‌
لطفا به حساب کاربری خود وارد شوید .