جلسه دفاع: «بررسی مسئله اجتماعی از منظر شهید محمد باقر صدر»

بخش خبری
۳۱ شهریور ۱۳۹۲


Sadr2جلسه دفاع از پایان نامه با عنوان «بررسی مسئله اجتماعی از منظر شهید محمدباقر صدر» در تالار دکتر شریعتی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می گردد. استاد راهنمای این پایان نامه که توسط خانم منصوره مهدی زاده دانشجوی کارشناسی ارشد پژوهشگری علوم اجتماعی به نگارش درآمده است، دکتر عبدالحسین کلانتری می باشد و مشاوره آن را دکتر جمشیدیها و دکتر منذرالحکیم بر عهده داشته اند.

 

این جلسه که توسط حجت الاسلام پارسانیا مورد داوری قرار می گیرد، دوشنبه یکم مهر ۹۲، ساعت ۵ بعدازظهر برگزار می گردد.

 

علامه شهید، آیه الله سید محمد باقر صدر، یکی از بزرگترین اندیشمندان مسلمان و به تعبیر امام خمینی «مغز متفکر اسلامی» در تاریخ اسلام به ویژه در قرن چهاردهم هجری است. (صحیفه امام، ج۱۴، ص۲۸۰)
 
محمد باقر صدر در ۲۵ ذیقعده ۱۳۵۳ قمری در خانواده‌ای اهل علم و تقوا در شهر کاظمین به دنیا آمد. اجدادش همه از عالمان دین بودند. پدر بزرگش آیت الله العظمی سید اسماعیل صدر که یکی از مراجع بزرگ تقلید شیعه در نیمه اول قرن چهارده اسلامی بود. وی در کودکی پدر خود را از دست داد و در نوجوانی همراه برادرش عازم نجف اشرف شد و در حوزه این شهر به تحصیل علوم اسلامی پرداخت و به درجه اجتهاد رسید. آنگاه به تربیت شاگردان و عرضه تحقیقات علمی خود پرداخت.

 

محمدباقر صدر، علوم اسلامی را با سبکی نو و با تحقیقات انجام یافته لازم مطرح کرد و به مسائل روز و مبتلابه جامعه اسلامی می‌پرداخت و سیستم آموزشی جدیدی را در جهت اصلاح و پویایی حوزه بینان نهاد. وی تالیفاتی در علوم و زمینه‌های مختلف از جمله اقتصاد، فلسفه، تاریخ، بانکداری و … دارد.


ارسال دیدگاه

در صورتی که تمایل دارید با شناسه خود پیام ارسال نمایید،‌
لطفا به حساب کاربری خود وارد شوید .