فراخوان دومین همایش بین‌المللی فلسفه دین

بخش خبری
۳۱ تیر ۱۳۹۲

دومین همایش بین‌المللی فلسفه دین به منظور فراهم ساختن زمینه گفتگو و پژوهش‌های بنیادین از سوی انجمن علمی فلسفه دین ایران در ۲۳ و ۲۴ دی ماه سال ۱۳۹۲ (۱۳ و ۱۴ ژانویه ۲۰۱۴- ۱۱ و ۱۲ ربیع الأول ۱۴۳۵ ) در ایران برگزار می شود .

 

International-Conference-on-Contemporary-Philosophy-of-Religionانجمن علمی فلسفه دین ایران که با هدف پیشبرد تفکرات فلسفی در حوزه دین و تقویت پژوهشهای علمی، دومین همایش بین‌المللی فلسفه دین را در ایران برگزار می کند، از همه اندیشمندان، محققان و دانشجویان برای شرکت در این همایش دعوت کرده است .

 

الهیات تطبیقی، علم و دین، علم دینی، تنوع ادیان و فلسفه دین و حکمت اسلامی محورهای این همایش هستند.

 

مهلت ارسال چکیده مقالات ۲۰ مهر ۱۳۹۲ (۱۵ اکتبر ۲۰۱۳)، زمان اعلام پذیرش اولیه علمی حداکثر یک ماه پس از دریافت چکیده مقاله، مهلت ارسال اصل مقالات ۲۵ آذر ۱۳۹۲ (۱۵ دسامبر ۲۰۱۳) و مهلت ثبت نام ۲۵ آذر ۱۳۹۲ (۱۵ دسامبر ۲۰۱۳) اعلام شده است .

 

پذیرش نهایی نیز  پس از ثبت نام انجام خواهد شد .

 

برای تماس با انجمن و عضویت به  اینجا و برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا بروید .

 

در سایت همایش و در توضیح دلیل برگزاری آن آمده است: «هدف اساسی انجمن علمی فلسفه دین ایران، گسترش علمی مباحثات و تحقیقات در حوزه فلسفه دین میان اساتید و پژوهشگران کشورهای مختلف در این زمینه است. حوزه دین، دغدغه اصلی جوامع و انسانها در نگاه به آینده است. با توجه به محوریت دین و معنویت در دنیای آتی، انجام نشست‌ها و تحقیقات فلسفی در دین، مهمترین رویکردِ همگرایی محسوب می‌شود. فلسفه، فرهنگ، سیاست و اجتماع در سده حاضر تحت تأثیر دین بوده و تأملات در حوزه دین، بیشترین و نیرومندترین تأثیرات را بر جوامع، فرهنگها و انسانها خواهد داشت.»


ارسال دیدگاه

در صورتی که تمایل دارید با شناسه خود پیام ارسال نمایید،‌
لطفا به حساب کاربری خود وارد شوید .