ثبت نام اولیه «دوره تخصصی علم دینی»

روابط عمومی
۱۵ آبان ۱۳۹۱

حلقه مطالعات علم دینی با همکاری گروه علم دینی مجمع عالی حکمت اسلامی و پژوهشگاه علوم وحیانی معارج برگزار می‌نماید:

اولین دوره تخصصی «علم دینی»

با رویکرد فلسفه اسلامی

و با محوریت نظریه حضرت آیت‌الله جوادی آملی

سطح ۱ (مقدمه‌ای بر تولید علوم انسانی اسلامی)

(ترم دوم سال تحصیلی ۹۱-۹۲)

 

 –   دوره در قالب گروه‌های تخصصی ۵ تا ۸ نفره، متناسب با رشته، مقطع تحصیلی و مطالعات مخاطبین برگزار می‌گردد؛ بنابراین در این دوره، دانشجویان مقاطع مختلف همه رشته‌های تحصیلی می‌توانند ثبت‌نام نموده و در صورت پذیرش در مصاحبه شفاهی در گروه مربوطه شرکت نمایند.

–   فعالیت گروه‌ها، زیر نظر استاد راهنما به صورت کارگاه‌های آموزشی، صبح روزهای پنج‌شنبه،  برگزار می‌گردد.

–   علاوه بر برگزاری کارگاه‌های آموزشی، نشست‌هایی با موضوعات تخصصی و هم‌چنین جلساتی به صورت موازی با کارگاه‌ها برگزار خواهد گردید که دانش‌پژوهان می‌توانند به تناسب رشته تحصیلی و گروه خود در آن شرکت نمایند.

–    مکان برگزاری جلسات در طول ترم، دانشگاه تهران بوده و جلسات تابستان، به صورت متمرکز (اردوی مطالعاتی چندروزه) در شهر قم برگزار می‌گردد.

–   مصاحبه شفاهی از ثبت‌نام‌کنندگان، توضیحات تفصیلی طرح و ارائه سرفصل‌ها در تاریخ‌های ۲۳ و ۳۰ آذرماه صورت می‌پذیرد.

–    ثبت‌نام‌کنندگان متعهد می‌شوند تا در صورت پذیرش، در تمام مدت برنامه آموزشی، علاوه بر شرکت منظم در جلسات، حداقل ۶ ساعت از وقت خود را در طول هفته به انجام مطالعات و برنامه‌های پژوهشی این دوره اختصاص دهند.

–    به دانش‌پژوهان شرکت‌کننده، در صورت قبولی گواهی‌نامه پایان‌دوره اعطا می‌شود. امتیازدهی به دانش‌پژوهان، متناسب با میزان حضور در جلسات، انجام فعالیت‌های پژوهشی مرتبط، آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی صورت می‌پذیرد. شرکت در سطوح بعدی دوره، منوط به قبولی در سطح ۱ می‌باشد.

–    سطوح بعدی طرح، متناسب با رشته‌های مختلف علوم انسانی و به منظور تسری نظریه «علم دینی» در حوزه‌های مختلف علمی برگزار می‌گردد.


    دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.