درباره

بسم الله الرحمن الرحیم

 

سایت علم دینی (elmedini.ir)

 

به منظور آشنایی کاربران محترم سایت علم دینی با بخش های مختلف سایت، در این قسمت توضیحاتی آورده شده است تا دسترسی به مطالب سایت آسان تر و سریع تر صورت پذیرد و کاربران محترم بتوانند حداکثر استفاده را محتوای مطالب سایت داشته باشند.

 

اهداف:

 –    بسترسازی جهت معرفی، نقد و گفتگو میان نظریات مطرح در زمینه علم دینی

 –    اطلاع‌رسانی پیرامون برگزاری نشست‌ها، دوره‌های آموزشی، نشر کتاب، مقالات، نشریات و پایان‌نامه‌های مرتبط با بحث علم دینی

 –    ایجاد زمینه تعامل میان اساتید و صاحب‌نظران با نخبگان دانشجویی و حوزوی

 –    زمینه‌سازی جهت ارتباط و همکاری میان گروه‌ها و تشکل‌های دانشجویی و حوزوی فعال در مباحث مرتبط با علم دینی

 –    ایجاد آشنایی و دغدغه‌سازی نسبت به اهمیت موضوع، در راستای گسترش تحقیقات و پژوهش‌های مرتبط با این حوزه در رشته‌های مختلف علمی

 

 

مطالب سایت به دو شیوه دسته بندی شده اند؛ دسته بندی قالب ها و دسته بندی موضوعات: ۱- دسته بندی بر اساس قالب؛ ۲- دسته بندی بر اساس محتوا

 

 

۱- دسته بندی قالب های سایت:

این دسته بندی تنها بر اساس شکل و ساختار مطالب -و نه بر مبنای محتوای آنها- صورت گرفته است. که شما می توانید از نوار ابزارهای اصلی به طور مستقیم به این دسته بندی بر اساس تاریخ بارگذاری آنها دسترسی داشته باشید.

 

قالب مقالات:

مقاله نوشتاری است که ساختار استاندارد و رایج مقالات -یعنی سیر استدلالی و ارجاع دهی صحیحی- داشته باشد.

زمان بروزرسانی: تقریباً هر دو هفته یکبار.

حجم مطلب: بیش از ۱۵۰۰ کلمه.
 

قالب یادداشت:

یادداشت نوشتاری تألیفی است که لزومی به داشتن ساختار استاندارد یک مقاله (سیر استدلالی و ارجاع دهی) را نداشته و به مناسبت رویدادها و برنامه های مناسبتی مختلف و به منظور نقد و آسیب شناسی آنها نوشته می شود. یک یادداشت گاهی حول موضوعات متداول علم دینی و یا حتی در حد طرح یک ایده و یا سوال بدیع نیز می باشد.

زمان بروزرسانی: بین ۵ تا ۱۰ روز.

حجم مطلب: بین ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ کلمه.

 

قالب دیدگاه:

دیدگاه نقل قولی مستقیم از یکی از بزرگان و صاحبنظران این حوزه با ارجاع دهی دقیق به اصل مطلب است.

زمان بروزرسانی: شنبه و سه شنبه هر هفته.

حجم مطلب: حدود ۳۰۰ کلمه.

* دسترسی به آخرین دیدگاه، یادداشت و مقاله به طور خاص از صفحه نخست نیز امکان پذیر است.

 

قالب گفتگو:

گفتگو متن پیاده سازی شده ی گفتگوها و مصاحبه هایی است که با اساتید مختلف و یا میان آنها صورت میگیرد.

زمان بروزرسانی و حجم مطالب این قسمت منوط بر گفتگوها و مصاحبه هایی است که انجام می پذیرد.

 

قالب سخنرانی:

سخنرانی، متن پیاده سازی شده ی سخنرانی هایی است که اساتید برجسته ی حوزه علمی دینی داشته اند.

 

قالب جزوات:

این قالب به جزوات آموزشی ای اختصاص خواهد یافت که موسسه به منظور استفاده کاربران سایت آن ها را جمع آوری و تدوین کرده است.

 

قالب کتابخانه:

کتابخانه به دو بخش معرفی کتاب و خلاصه کتاب تقسیم شده است که در معرفی کتاب به معرفی کتاب های تازه منتشرشده و نیز کتابهای مهم و مفید حوزه علم دینی پرداخته می شود. و در بخش خلاصه کتاب نیز  همانطور که از نام آن پیداست خلاصه ای از چنین کتاب هایی می باشد.

 

قالب نگارخانه:

نگارخانه به دو بخش صوتی، و نیز فیلم و عکس تقسیم شده است و فایلهای صوتی و تصویری دوره های مختلف موسسه بر اساس زمان بارگذاری آنها روی سایت نمایش داده خواهند شد.

 

قالب اخبار:

در این قسمت می توانید اخبار مرتبط با مباحث علم دینی را مشاهده بفرمایید که بر حسب آخرین اخبار مرتب شده اند.

 

برنامه ها:

این قسمت برنامه های جاری موسسه را نمایش می دهد و با انتخاب هر برنامه می توان از روند اجرایی آن برنامه مطلع شد.

 

سامانه آموزشی:

این قالب مخصوص کسانی است که در دوره های غیر حضوری موسسه شرکت می کنند.

 

تالار گفتگو:

در این تالار افرادی که به عضویت سایت درآمده اند می توانند ابهامات، پرسش ها و نظریاتشان را درباره موضوعات مختلف علم دینی مطرح کنند تا دیگر اعضای سایت و نیز اساتید موسسه پاسخ گوی آنها باشند.

 

موسسه علم دینی صدرا:

در این قسمت علاوه بر بیان ضرورت و انگیزه شکل گیری بحث علم دینی، تاریخچه و ساختار موسسه¬ی علم دینی صدرا و نیز گزیده ای از فعالیت ها و برنامه هایی را که موسسه تاکنون داشته، معرفی شده است.

 

ارتباط با ما:

کاربران سایت می توانند حتی بدون عضویت در سایت از این قسمت علاوه بر ارسال مطالب و اخبار مرتبط با سردبیر سایت، مدیر فنی سایت، و با روابط عمومی سایت نیز ارتباط برقرار کنند و سوالات خود را بپرسند و مستقیما از سوی مسئول مربوطه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

 

دریچه ذهن:

دریچه ذهن به طور خاص به مقالات و تألیفات صاحبنظران و اندیشمندان برجسته ی حوزه علم دینی اختصاص یافته است و آخرین مطالب ایشان در سایت را نمایش می دهد.

 

 

۲- دسته بندی بر اساس موضوعات:

مطالب مختلف سایت علاوه بر اینکه بر حسب قالب تفکیک شده و در نوار ابزار صفحه نخست قرار دارد بر حسب موضوعات نیز دسته بندی شده اند تا کاربران سایت بتوانند از این طریق نیز به مطالب مورد نظر خودشان دسترسی پیدا کنند.

با استفاده از جستجوی پیشرفته می¬توانید موضوع مورد نظرتان را از میان دسته بندی موضوعات سایت بیابید. علاوه براین از قسمت پایینی صفحه نخست می توانید به بایگانی شش مورد از موضوعات اصلی سایت به طور مستقیم دسترسی داشته باشید: چیستی علم دینی، معرفت شناسی، منطق و روش شناسی، فلسفه، انسان شناسی، و دین شناسی.

 

بخش دیگران:

این بخش مخصوص مطالب رسیده به سایت است که مرتبط با حوزه علم دینی باشند.

 

بخش جستار:

با استفاده از بخش جستار می توانید مطالب سایت را با استفاده از برچسب های مطالب برترتیب حروف الفبا ویا بیشتری کاربرد آنها بیابید.